8 راه عالی برای افزایش فالوور در اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام یکی از اصلی‌ترین مواردی است که اکثر کاربران اینستاگرام با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و هزینه‌های بسیار زیادی نیز برای آن می‌کنند که در این مقاله به طور کامل و در ۸ روش به آن می‌پردازیم.

افزایش فالوور در اینستاگرام یکی از دغدغه‌های مهم و اساسی تمام افرادی که در اینستاگرام در حال فعالیت هستند. در این مقاله تصمیم داریم به روش‌هایی بپردازیم که از طریق آن می‌توانید فالوورهای خودتان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام افزایش دهید. بنابراین با ما همراه باشید؛ چون قرار است در این مقاله مطالبی بسیار ناب و کاربردی یاد بگیرید که در صورت استفاده و به کار بستن این مطالب می‌توانید درآمدی که همیشه دنبالش بوده‌اید را کسب کنید.

البته پیش از اینکه بخواهیم به 8 راه شگفت‌انگیز و قطعی برای افزایش فالوور در اینستاگرام بپردازیم، لازم است که به این مسئله اشاره کنیم که چرا اصلاً باید فالوورها را زیاد کنیم؟ مگر افزایش مخاطبان چه سودی دارد که کاربران اینستاگرام تا این حد دنبال آن هستند و برای آن سر و دست می‌شکنند؟ از پای این مقاله جایی نروید، اگر می‌خواهید مخاطبان خود را میلیونی کنید، درست آمده‌اید!


چرا افزایش فالوور در اینستاگرام ؟


در این بخش می‌خواهیم بگوییم که اصلاً چرا باید فالوورهای خودمان را زیاد کنیم. مسئله مخاطب یا فالوور دقیقاً معادل سرمایه و درآمد است. قاعده اینترنت این است که اگر مخاطب یا فالوور داری مطمئن باش که درآمد هم خواهی داشت. بنابراین هر چه دنبال کننده بیشتر باشد درآمد هم قاعدتاً بیشتر می‌شود.

امروزه اینستاگرام وقت زیادی از مردم ایران و جهان می‌گیرد. اگر به آمار و ارقامی که در مورد استفاده از اینستاگرام توجه کنید خواهید دید که واقعاً حیرت آور است و اگر شخصی هوشمند باشد واقعاً می‌تواند خیلی ساده در اینستاگرام پول پارو کند.

در صورتی که بتوانید با روش علمی در راستای افزایش فالوور در اینستاگرام حرکت کنید، در یک بازه زمانی به یک شخصیت مطرح تبدیل می‌شوید و می‌توانید با تبلیغات در اینستاگرام یا فروش محصولات مختلف به درآمد مورد نظر خودتان دست پیدا کنید. در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر در ماه از اینستاگرام استفاده می‌کنند و بیش از 25 میلیون کسب و کار در این رسانه اجتماعی وجود دارد. شما هم می‌توانید یکی از این کسب و کارها باشید و فالوورهای خودتان را میلیونی کنید و فروشی بی‌نظیر داشته باشید.

کافی است روش‌هایی که در ادامه بیان می‌شود را دنبال کنید. این 8 روش عالی برای افزایش فالوور در اینستاگرام باعث می‌شود که یک شبکه اجتماعی به یک ماشین ثروت‌ آفرینی برای شما تبدیل شود و بتوانید درآمد مورد نظر خودتان را از آن کسب کنید.


8 روش بی‌نظیر برای افزایش فالوور در اینستاگرام


1. تولید محتوای باکیفیت؛ اصلی‌ترین رمز موفقیت در اینستاگرام


در صورتی که تصمیم دارید به کسب درآمد از طریق اینستاگرام بپردازید و می‌خواهید مخاطبان و دنبال کنندگان خودتان را در این شبکه اجتماعی پرطرفدار بیشتر کنید لازم است محتوایی ناب و جذاب تولید کنید.

محتوایی که جذاب و منحصر به فرد باشد می‌تواند در سریع‌ترین و زمان و به آسان‌ترین شکل ممکن مخاطبان را به سمت شما بکشد و آن‌ها را متقاعد کند که می‌توانند روی محتوای شما حساب باز کنند و از شما چیزهای زیادی یاد بگیرند. در صورتی که دارای فروشگاه اینترنتی هستید و محصولات خودتان را در اینستاگرام تبلیغ می‌کنید سعی کنید تصاویری باکیفیت و عالی از محصولات خودتان منتشر کنید تا از این راه مخاطب را ترغیب کنید که شما را دنبال کند و به این صورت است که افزایش فالوور در اینستاگرام صورت می‌گیرد.


چند مورد از معیارهای تولید محتوای باکیفیت عبارت است از:

  1. جدی گرفتن احساسات کاربران
  2. تولید محتوای خلاقانه و ناب
  3. برگزاری چالش و دعوت مخاطبان به مشارکت
  4. تولید محتواهای سازگار با فرهنگ جامعه
  5. داستان سرایی

2. استفاده صحیح از هشتگ‌ها


یکی از ابزارهایی که برای افزایش فالوور در اینستاگرام وجود دارد هشتگ است. هشتگ در واقع همان نامی است که پیش از آن علامت « # » قرار می‌گیرد. سایر کاربران اینستاگرام می‌توانند از طریق هشتگ‌ها به محتوای مورد علاقه خودشان دست پیدا کنند. یکی از شرط‌های اصلی افزایش فالوو این است که به بهترین و علمی‌ترین شکل ممکن از هشتگ استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید در محتوای خودتان از هشتگ استفاده کنید لازم است دو پیش‌نیاز را رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است اینستاگرام به شما اهمیتی ندهد و محتوای شما را بالا نیاورد:

  1. از هشتگ‌هایی استفاده کنید که با محتوای شما (تصویر، ویدیو، عکس‌نوشته و غیره) سازگار باشد و به آن ربط داشته باشد.
  2. سعی کنید از هشتگ‌های پرطرفدار و پرجستجو استفاده کنید. اینکه بیایید و از چند هشتگ که هیچ کس جستجو نمی‌کند استفاده کند هیچ کمکی به رشد و پیشرفت محتوای شما نخواهد کرد.

3. با سایر کاربران در حوزه کاری خودتان ارتباط برقرار کنید


شما دارید پایگاه فالوورهای خودتان را در اینستاگرام ایجاد می‌کنید و در یک زمینه خاص مانند فروش پوشاک فعالیت می‌کند. برای رشد و پیشرفت و افزایش فالوور در اینستاگرام لازم است که با سایر حساب‌های کاربری مرتبط با حوزه فعالیت خودتان ارتباط برقرار کنید. با این کار فالوورهای آن کاربران هم به سمت شما جلب و جذب می‌شوند.

برای برقراری ارتباط با آن حساب‌های فعال در حوزه کاری خودتان، می‌توانید برای آن‌ها کامنت بگذارید و آن‌ها را دنبال کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطبان هدف خیلی راحت‌تر شما را پیدا و دنبال کنند.

در صورتی که در مورد میلیونی کردن فالوورهای خودتان جدی هستید و می‌خواهید گام‌های جدی در این زمینه بردارید باید رقبای مستقیم خودتان را بررسی کنید و ببینید که دارند چه کار می‌کنند. با آن‌ها ارتباط برقرار کنید تا از این طریق بتوانید آوازه و نام خود را به گوش مخاطبان برسانید. همان‌طور که گفتیم نظردهی و کامنت گذاشتن برای رقبای مستقیمتان یکی از بهترین راه‌ها برای هدایت کردن ترافیک به سمت پروفایل خودتان است. با این کار چندین بازدیدکننده از صفحه کاربری اینستاگرام شما بازدید می‌کنند و اگر محتوای خوب و جذابی داشته باشید شما را دنبال خواهند کرد.


4. ایجاد یک نظم زمانی و استمرار در انتشار محتوای عالی


یکی از رمزهای مهم برای جذب مخاطب و افزایش فالوور در اینستاگرام این است که ببینید کاربران شما بیشتر در چه زمان‌هایی می‌توانند محتوای شما را مشاهده کنند. با ایجاد یک جدول زمانی آگاهی، برنامه‌ریزی و پایبند بودن به جدول زمانی انتشار محتوا می‌توانید خیلی سریع‌تر از آن‌چه که فکرش را می‌کنید مخاطبان و علاقمندان به خودتان را جذب کنید.


5. فالوورهای رقبای خودتان را دنبال کنید


یکی از راه‌های رسیدن به فالوور زیاد در اینستاگرام این است که فالوورهای رقبای خود را دنبال کنید. اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید پیج‌هایی که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند را پیدا کنید و علاوه بر خود پیج‌ها، فالوورهای آن‌ها را هم دنبال کنید. البته پیش از این کار پروفایل خودتان را به گونه‌ای تغییر دهید که به صورت کامل نشان دهد که در چه زمینه‌ای کار می‌کنید.

این کار باعث می‌شود که بخشی از این کاربران پروفایل شما را ببینند و سپس بخشی از افرادی که پروفایل شما را می‌بینند تصمیم می‌گیرند که شما را دنبال کنند و به این صورت است که فالوورهای شما در اینستاگرام افزایش پیدا می‌کند.


6. از سایر شبکه‌های اجتماعی فالوور جذب کنید


یکی از راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام این است که از سایر پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی مخاطب جذب کنید و کاری کنید که به اینستاگرام بیایند و پیج شما را دنبال کنند. این تکنیک اصلاً نوآورانه نیست ولی خیلی از افراد و کسب و کارها فراموش می‌کنند که از این ترفند عالی استفاده کنند.

حتی اگر فقط در یک پلتفرم فعالیت می‌کنید دلیلی ندارد که در سایر شبکه‌های اجتماعی حساب باز نکنید و کاربران را به سمت اینستاگرام خود نکشانید. در شبکه‌های اجتماعی گوناگون از قبیل تلگرام، فیس‌بوک، توییتر، پینترست و حتی لینکدین حساب باز کنید و لینک پیج اینستاگرام خودتان را در آن‌ها قرار دهید.


7. هشتگ مخصوص خودتان را تبلیغ کنید


در صورتی که می‌خواهید به یک برند معروف تبدیل شوید سعی کنید یک هشتگ با نام برند یا شعار خودتان انتخاب کنید و برای آن هشتگ بازاریابی کنید. کاری کنید که آن هشتگ به نمادی برای شما و محتوای اینستاگرامی شما تبدیل شود.

توجه داشته باشید که باید این برند را در سایر رسانه‌های اجتماعی خودتان هم نشر دهید تا کاربران با هشتگ شما آشنا شوند. در صورتی که در حوزه تولید مواد مختلف فعالیت می‌کنید، یک راه عالی برای بازاریابی هشتگتان وجود دارد و آن راه، چسباندن هشتگ روی محصولات است. مشتری پس از خرید از شما می‌تواند آن هشتگ را جستجو کند و به فالوور شما تبدیل شود. می‌توانید این هشتگ را در کارت ویزیت و وب‌سایت خود هم نمایش دهید.


8. از ابزارهای حرفه‌ای برای تجزیه و تحلیل اینستاگرم خودتان استفاده کنید


یکی از کلیدی‌ترین المان‌ها و عوامل موفقیت در اینستاگرام این است که حرکات و روال کاری خودتان را تجریه و تحلیل کنید و ببینید که چه اتفاقی دارد در بین فالوورهای شما می‌افتد. خوشبختانه خود صفحات کسب و کار در اینستاگرام ابزارهای خوبی دارند که در تجزیه و تحلیل‌ها به شما کمک می‌کنند.

سعی کنید از ابزارهای حرفه‌ای استفاده کنید و فعالیت خودتان را در اینستاگرام تجزیه و تحلیل کنید. بعضی از ابزارهای تجزیه و تحلیل دارای اشتراک پولی هستند ولی مدتی هم خدمات رایگان ارائه می‌دهند. از این ابزارها استفاده کنید تا ببینید کدام یک می‌تواند برای شما بهتر باشد و درک بهتری از مخاطبان به شما ارائه می‌دهد.


سخن پایانی


اینستاگرام یکی از بهترین و شگفت‌انگیزترین شبکه‌های اجتماعی است که در عصر ما وجود دارد. این رسانه به دلیل جذابیتی که از نظر محتوایی و ساختاری دارد کاربران زیادی را مجذوب خودش کرده است. این کاربران زیاد باعث شده است که این شبکه اجتماعی به یک پتانسیل درآمدی دست پیدا کند و کاربران بتوانند در این شبکه درآمد مورد علاقه خودشان را کسب کنند.

گفتنی است که کسب درآمد در این شبکه اجتماعی نیاز به علم و دانش تخصصی دارد و باید بدانید که چگونه بازاریابی کنید تا کاربران مجذوب شما شوند و از خدمات و محصولات شما استفاده کنند. همیار آکادمی با پی بردن به دانش تخصصی اینستاگرام و ایجاد مقالات متعدد در این زمینه می‌کوشد که کاربران خود را برای کسب درآمد از اینستاگرام توانمند کند.

طرحی شده توسط شرکت مهندسی نرم افزاری بهراد